WYPRZEDAŻ do - 50% !!!Sprawdź w kategorii PROMOCJE!!! 

Waluty
Wersje językowe
Nie rodzisz SAMA - porody rodzinne
22.jpg

PORODY W CZASIE PANDEMII

Temat porodów rodzinnych w czasach koronawirusa jest mi dość bliski ponieważ na dniach zostanę mamą po raz kolejny.To również kamień z serca, który mi spadł jak się tylko dowiedziałam, że w szpitalu, którym planuje rodzić przywracają taka możliwość! Bycia razem z partnerem #witajtato

#witajtato

Ale wiem ,że nie wszystkie szpitale mają taką możliwość aby w bezpieczny dla nas wszystkich sposób móc je przywrócić.Bądź wymagania szpitala są dla wielu par nie do spełnienia(chociażby wymagany test na covid-19 i koszt z nim związany).

Od około 11.03 br zaczęto wprowadzać ograniczenia w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju.Przez kilka dni była była możliwość,że Partner może być przy porodzie bez możliwości opuszczenia Sali porodowej. Natomiast trwało to nie długo… zaraz chwilę po tym niemalże wszystkie szpitale czy to prywatne czy państwowe wstrzymały porody rodzinne ( I to na dość długo bo zaczęto je przywracać ok.01.05 ).

13 Marca Fundacja Rodzić Po Ludzku poinformowała na swoim fanpageu: „prof. M. Wielgosia - Krajowy Konsultanta ds. Perinatologii, że porody rodzinne zostały wstrzymane w Polsce”

Dla wielu z nas obecna sytuacja stała się stresująca ,smutna czytałam wiele komentarzy ,że porody odbywają się w niegodziwych warunkach dla rodzącej gdzie wiem, że Fundacja dzielenie walczyła o nasz byt!Od tamtej chwili obowiązkowo codziennie śledziłam stronę Fundacji,która zawsze stała po stornie rodzącej i apelowała w naszym imieniu!

Dzięki naszym staraniom jak i również po konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia (29 kwietnia) dotycząca możliwości przywrócenia porodów rodzinnych przez dyrektorów szpitali od 1.05 br bardzo małymi kroczkami szpitale zaczęły je przywracać.

Gdzie w większości szpitali wymogi co przywrócenia możliwość odbywania porodów rodzinnych są następujące:

1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca

2. Osoba towarzysząca powinna mieszkać z rodzącą, co najmniej przez 14 dni przed porodem, w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.

3. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia korona wirusem.

4. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma sprawdzaną temperaturę ciała oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej.

5. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz / położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.

6. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala zachowuje bezpieczny dystans (2 metry) wobec innych osób, często dezynfekuje ręce oraz ma założoną maskę medyczną, którą należy zmieniać co 2 godziny.

7. Osoba towarzysząca nie opuszcza Sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, stara się zachować maksymalny dystans do personelu medycznego, a po 2 godzinach od porodu opuszcza szpital.

8. W przypadku porodu zabiegowego lub cięcia cesarskiego, nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej.

Korzystając z okazji tego wpisu chciałabym Wam polecić do śledzenia na FB profile gdzie na bieżąco są aktualizowane informacje dotyczące porodów rodzinnych w czasach Epidemii:

https://www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/

https://www.facebook.com/groups/GdzieRodzicPoLudzku/

Wiem ,że istnieją takie grupy dla każdego Miasta również je polecam ( dziewczyny dzielą się opiniami na temat szpitala ,opieki czy wyboru indywidualnej położnej) Zobaczcie sobie same :) 

https://www.facebook.com/groups/514476788718955/
Pamiętaj w KOBIECIE SIŁA! #nierodziszsama #daszradę

Jak wykorzystujecie "ostatnie chwile"? :) 

Na zdjęciu #instamama Dominika Geneja z naszym bambusowym kocykiem dla synka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl