WYPRZEDAŻ do - 50% !!!Sprawdź w kategorii PROMOCJE!!! 

Waluty
Wersje językowe
ROZSZERZANIE DIETY KROK PO KROKU
26.jpg

Nie jestem specjalistką od żywienia niemowląt ale jako mama dwójki dzieci i będąca właśnie na tym etapie pozwoliłam sobie napisać ten artykuł :)

Przyznam ,że 5 lat temu była przerażona wprowadzaniem nowych posiłków w ramach rozszerzania diety Maksa natomiast teraz trochę zmartwiona,że to już przecież cyc jest taki wygodny... :)

Kiedy zacząć ?

Wprowadzanie nowych posiłków najlepiej zacząć nie wcześniej niż po ukończeniu 17 tygodnia życia ,jednak nie później niż w 26 tygodniu życia. Moja Doktor zaleciła nam rozszerzanie diety najlepiej przed 6 miesiącem życia.

Jak wprowadzać posiłki ?

Najlepiej od podania mniej więcej 3 łyżeczek o prostym składzie (1 składnik) najlepiej zawsze od WARZYW. U nas pierwsza była MARCHEWKA, uważnie obserwujemy czy w ciągu doby nie pojawiły się jakieś niepojące objawy (wysypka, ból brzucha itp.) w kolejnych dniach zwiększamy porcję.

Po kliku dniach wprowadzamy kolejny nowy składnik (np. dwuskładnikowy typu marchewka+ ziemniak) ponownie podajemy 3 łyżeczki następnie zwiększamy porcje.

Kiedy przetestujemy warzywa kolejnym etapem mogą być produkty z mięsem typu: marchewka z ziemniaczkami i wołowiną. Oczywiście i tak stałym „posiłkiem” tutaj jest mleko mamy.

puree z marchewki


Ważne

Rozszerzanie diety powinno następować stopniowo, nie wprowadzamy kilku nowości naraz.

Pamiętaj o napojach takich jak woda podajemy je tylko je po posiłku nie przed posiłkiem aby nie ograniczać apetytu dziecka.

Z Maksem bardzo szybko zraziłam się do gotowania i zaczęłam kupować słoiczki Niemniej jednak tutaj postanowiłam ponownie spróbować i nauczona doświadczeniem zaczęłam zamrażać posiłki. 

 W naszym sklepie są dostępne do tego specjalnie niewielkie pojemniczki. Sprawdzą się również woreczki strunowe bądź pojemniczki na lód.

Wszystkie potrzebne akcesoria do rozszerzania diety znajdziecie u nas w sklepieTylko pamiętajcie podczas rozmrażania składników trzeba je poddać obróbce termicznej w możliwie krótkim czasie do 24 h od rozmrożenia. Nie należy ponownie zamrażać produktów ,które zostały już rozmnożone.

To jaki był Wasz pierwszy posiłek? Co polubiły Wasze maluchy? U nas hitem jest puree z marchewki, puree z batatów i pora oraz przecier jabłkowo-gruszkowy z bananem.

A więc SMACZEGO :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl